szczerość

13:36 www.luznestyle.pl 4 Comments

Witajcie!

Szczerość to dobra czy zła cecha? hmmm, szczerość to prawda, a ja lubię w niej żyć. 

Ludzie mają swoje życie i dobrze, bo każdy ma własną drogę nauki i rozwoju. Dlatego uważam, że każdy człowiek powinien w głębi duszy przeanalizować swoje postępowanie. Zaglądnąć w głąb siebie i przestać patrzeć i oceniać jak żyją inni i co mają. Szczerze zadać sobie pytanie czy to moje życie jest ważniejsze czy innych? Jak chce żyć, jakie są moje oczekiwania wobec tego co życie mi może zaoferować? Jak ja się zachowuję względem otoczenia? Co do mnie wraca? i dlaczego? szczerze! bo tak na prawdę tylko Ty sam wiesz co robisz a czego nie. Wtedy gdy zaglądniesz w głąb siebie dostaniesz odpowiedzi. Tej odpowiedzi nie udzieli Ci nikt poza Tobą samym!  

Postawa szczerości wobec siebie potrafi zdziałać cuda, a nieosądzanie innych istot (bo przecież żeby kogoś osądzić trzeba by wejść w czyjeś buty i żyć w jego ciele) doprowadza do ogromnych zmian nas samych. Wtedy gdy patrzymy z dystansem jako obserwatorzy na wszystko z boku, świat zaczyna się do nas uśmiechać, być przychylniejszy. Zdarzenia i ludzie zaczynają się zmieniać, wybierasz inny wariant rzeczywistości. 

Co nam daje obserwator? Chwilę zastanowienia, analizę i wybór. 

Czasami maszyna życia nastawiona centralnie na Twój czuły punkt i wtedy się zaczyna "lekcja"... musisz to przetrwać, ale jak to zrobisz zależy tylko od Ciebie, który wariant rzeczywistości wybierasz? robisz to na bieżąco tu i teraz. Jako szczery obserwator masz ciut więcej czasu na wybranie tej korzystniejszej. Kiedy "lekcja" dobiegnie do końca możesz śmiało zacząć analizować siebie postawionego w tej sytuacji. Sprawdzić czego się nauczyłeś.

Czy powinienem sobie pobłażać? czy może być dla siebie krytykiem? a może kochać siebie samego tak bardzo że odpuścić wszystko? Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale warto próbować. Bo życie jest jak gra komputerowa która podsyła nam mnóstwo questów i możemy albo dobrze rozegrać partię, albo polec na błahych rzeczach. Choć życie niestety mamy tylko jedno, /znam jednak kilka osób które dostały wiele szans- wróciły z powrotem do tej gry żeby coś zmienić.../

 Ja szukam zawsze równowagi czy sobie pobłażam? czasem ale czasem chce za mocno krytykować siebie i wtedy coś się znowu zmienia i już wiem że coś odebrałam za mocno. Wtedy koryguje, odpuszczam, ale zawsze szczerze nie okłamuje się sama!

Szczerość może również doprowadzić do konfliktu, bądź do sytuacji mało komfortowej. Nie zależnie do kogo lub przez kogo jest adresowana, jednak uważam że Ci którzy są szczerzy wobec siebie mniej się obrażają na innych. Zaczynają mieć bardziej otwarte umysły i dystansują się do świata zewnętrznego.

Przy stosowaniu i praktykowaniu szczerości łatwiej się żyje! Szczerość zaczyna układać puzzle jeden po drugim czasami jest ich zbyt wiele i ułożenie obrazu wymaga więcej czasu.  Jednak wiem, że muszą być poukładane relacje z otoczeniem, kiedy poukładasz wszystko szczerze w sobie to otoczenie również to zaakceptuje. Jeśli jest trudno to daj temu czas i nigdy nie okłamuj siebie ani nie odpuszczaj! Wszystko się rozpląta z czasem obraz zacznie być kompletny i wyraźny!

Największą praktyką szczerości jest związek! Na szczerości budowany jest solidny i trwały! Polecam! Mój trwa 22 lata ale są istoty które ten stan krytykują. Dlaczego? bo oceniają, nie patrząc na siebie. Tak można, tak długo być ze sobą? można! i ja nie widzę w tym nic złego (wydaje mi się że teraz wszystko stanęło do góry nogami a tacy ludzie ja my już wymierają jak dinozaury :)/! Wręcz wydaje mi się że taki stan rzeczy który praktykuję jest naturalny i silny jak nigdy! Dlaczego? bo w tych czasach wszystko jest traktowane przedmiotowo. Związek to nie przedmiot a szczera praca obu stron! W efekcie nie ma nic ważniejszego na świecie! Miłości, lojalności i naturalnej troski nie kupisz za pieniądze! ale o związkach będzie kiedy indziej...

Myślę że "gadanie, paplanie i mielenie ozorem" to nieświadomy dobór słów które mogą się obrócić przeciwko, dlatego szczerze patrz na siebie a potem oceniaj innych! Jeśli chcesz zmienić świat zacznij od siebie!


4 komentarze:

 1. Te odcienie beżu i brązu udanie korespondują z otoczeniem, a przy tym połączenie wielu różnych faktur w stroju sprawia, że stylizacji na pewno nie można nazwać nudną. 

  OdpowiedzUsuń
 2. Bawełniana piżama to świetna propozycja na każdą porę roku. Dzięki wysokiej jakości materiałowi możemy poczuć się w niej modnie i wygodnie podczas snu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe jesienno-zimowe stylizacje. Obie tworzą spójną całość, a piękna czarna torebka idealnie współgra z dodatkami w postaci butów oraz szalika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna jesienna stylizacja. Dodatki pasują do siebie idealnie tworząc jedną, spójną całość. Wszystko, łącznie z otoczeniem idealnie się ze sobą komponuje.

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*