Old forgotten buildings

18:41 www.luznestyle.pl 7 Comments

Witajcie Kochani! MELANCHOLIA!!
 Zawsze kiedy widzę ruiny budynków to jest mi przykro. Każdy z nich ma swoją historię, wiążą się z nimi różne wydarzenia. Zadaję sobie pytanie co to za ludzie w nich mieszkali, przebywali, jakie uczucia wiązały się z tym miejscem te dobre czy może negatywne, jakie było przeznaczenie tego miejsca? Prawdopodobnie większość  osób związanych z tym miejscem już nie żyje. Dlaczego te budynki zostały zapomniane, nikt o nie nie dba, nie zainteresowała się nimi rodzina, lub gmina czy miasto? 
Obecnie przestały pełnić swoją funkcję i niszczeją do reszty, albo niedługo zostaną wyburzone. Wielka szkoda,że zostały zapomniane, bo odnowione mogły by pełnić swą funkcję, jeszcze długi czas i cieszyć nasze oczy, nieprzeciętną architekturą  Można by opisać ich historię i wydarzenia. Można by też niektóre z nich uznać za dziedzictwo narodowe. Bardzo łatwo jest podjąć decyzję rozbiórki  ale czy odnowienie/remonty to nie jest wyzwanie dla naszego pokolenia? Opieka nad zabytkami powinna być naszym obowiązkiem. Szkoda, że nie potrafimy brać przykładów w tej kwestii od innych krajów. Czasami zadaje sobie pytanie po co urzędnicy pełnią swoje stanowiska nie przyczyniając się do rozwoju naszego kraju, nie wkładając żadnych pozytywnych działań dla społeczeństwa? Przecież kraj to duża społeczność ludzi, wybierając  przedstawicieli wydaje nam się, że zaopiekują się nie tylko nami, ale również i otoczeniem, aby żyło się wygodniej.
Oto jeden z wielu przykładów marnowania się architektury Polski. Piękna kamienica narożna z cegły. Teraz już tak się nie buduje.
Budynek znajduję się w Oświęcimiu, jest przedwojenny przy ul. Parkowej koło plant.
Zawsze będę miała sentyment do tego typu zgliszcz i wielki szacunek do pracy jaką włożono  aby je wybudować. Mają swój specyficzny klimat. Przy procesie budowlanym każdy człowiek jest ważny począwszy od architekta, skończywszy na sprzątaczce. Każdy z nich przyczynia się do stworzenia całości jakim jest budynek, lub budowla.
Jedyny pozytyw jaki znalazłam to to, że uwieczniłam ten budynek na fotografii, przypuszczam, że niebawem zniknie z naszego pola widzenia, jednak u mnie zostanie na zawsze...
Pozdrawiam Maya:**

7 komentarzy:

 1. Jej gdzieś Cię zgubiłam! piękne foty, uwielbiam takie zamczycha^^ Nie gram na pianinie, ale na gitarze, uczę się na bębnach :)) Dzięki za miłe słowa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam taki okropny dzień, weszłam tu i przeczytałam Twoją wiadomość. Dziękuję CI z całego kudłatego serducha! :)) Trzymam kciuki również za Ciebie, żebyś realizowała, to co sobie postanowisz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej. Uwielbiam tutaj zaglądać, czysta przyjemność, twój blog wyróżnia się wśród innych. Jest taki klimacik, optymizm, pogoda, tajemnica , aż chce się żyć:). Oby tak dalej, pisz dla nas, rób zdjęcia i miej zawsze motywację i energię i przede wszystkim pasję:). Buziak złocista:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się niezmiernie że lubisz oglądać moje fotki, Dzięki za motywacje, dla takich chwil warto żyć :*:*:*

   Usuń
 4. Świetną masz kurtkę!
  Piękne zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie również żal, że takie budowle są marnotrawione i zdane na samozagładę :( w mojej miejscowości, w parku, też stoi takie "coś", dawna szkoła, po części spłonęła.... szkoda, że nie nikogo, kto by się tym zajął

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*