Festiwal myśli

19:30 www.luznestyle.pl 4 Comments

Ludzka zawiść daje mi popalić i zaczyna być męcząca. Czasem nie rozumiem... jest pozornie dobrze, zaraz później cisza... Po czym, nic się nie stało i znowu jest hmmm... dobrze??? Kto to wszystko jest w stanie ogarnąć? Tego co ludzi boli...?

Kiedyś wszystko było łatwiejsze, a ludzie byli bardziej otwarci. 

....a pamiętasz że kiedyś ludzie nie zamykali drzwi w domach i odwiedzali się na kawę, bez zapowiedzi, audiencji? Po prostu bezinteresownie, bez prezentów, bo tak chcieli? Chcieli być, a nie mieć coś z tej znajomości!
Teraz jest zabawa w podchody, czego kompletnie nie rozumiem. Zwykłe pozdrowienie przestało być szczere, bo jest czymś podszyte. Znasz to? Wiesz o czym piszę?
Instagramy, fejsbuki ;P lubie, nie lubie, pokaz? Inv do znajomych byle mieć więcej, o zgrozo!! 
Kiedyś wystarczyła piłka, rower i kilku dobrych kolegów. Przecież nie musi mnie kochać od razu cały świat. Paczka chrupków, paczka paluszków solonych i hot dogi z przydrożnej budki -pamiętasz?(widziałeś jak babka w kanciapce sama kroiła buły i wszystko ręcznie do nich pchała, a nie odmrażała mrożonkę z Biedry).
Teraz  się liczą wystawne obiady, kto ma lepsze auto, telefon, mieć dużo mieć! zazdrość- szybko trzeba to kupić bo on też ma! 
Zazdrość, że masz... ale przecież jeśli coś masz, to na to pracujesz. Bardzo ciężko, nic nie ma za darmo, nikt nic nie daje za darmo. Czasami są to spore wyrzeczenia. Jeśli tego nie rozumiesz to masz ze sobą problem. Pracujesz to masz-proste! Jeśli nie masz nic do zaoferowania, to nikt tego nie kupi. Nie ma Cię! Wylatujesz... 

Dzwonisz do mnie?? to dzwoń z telefonu który nie jest zastrzeżony, ja się nie ukrywam! Masz mój numer podany na tacy! Nr zastrzeżony= nie odbieram!
 Nie jestem incognito, widzisz mnie z imienia i nazwiska, nikogo nie szpieguje, jeśli coś mi się podoba to lajkuje szczerze ;) jako Ja! Nie ktoś wymyślony z konta "kubusia puchatka"! 

Jakie to wszystko teraz jest "małe". 

Jeśli nie potrafisz się cieszyć z czyichś sukcesów to masz problem! Najprawdopodobniej nie dostrzegasz swojego szczęścia i już do końca zostaniesz człowiekiem nieszczęśliwym.
Przykre, ale prawdziwe.

Daj żyć innym, droga do szczęścia jest prosta wystarczy, że się rozglądniesz. Zacznij cieszyć się małymi sukcesami i dojdziesz do wniosku że jesteś szczęściarzem.

4 komentarze:

 1. Cudowna stylizacja na obcasach
  Pozdrawiam
  http://moda-na-obcasach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Poruszyłaś ciekawy problem dezintegracji naszego społeczeństwa jaka dotyka nas od ok 90 roku. To złożony problem, na zaistnieniu którego zależało niektórym kołom POlityczno finansowym zarówno w PL jak i na świecie. Pierwszy POwód: ludźmi skłóconymi, POdejrzliwymi, zawistnymi lepiej łatwiej się rządzi, łatwiej ich okraść, wymanewrować, ogłupić.

  Wyglądasz przepięknie, piękny strój, sandałki, figura i Twoje nogi ! ! !

  OdpowiedzUsuń
 3. Okropnie mi się nudziło, w związku z tym uruchomiłam komputer oraz zaczęłam buszować po sieci. Przypadkiem napotkałam na tę domenę i powiem jedno - perfekcyjnie! Ciekawy portal internetowy, dużo rad oraz artykułów, które pozwolą zabić nudę, jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*