CCC Mama i córka

13:39 www.luznestyle.pl 0 Comments

Hej Kochani!
Czy pamiętacie kiedy byliście Dziećmi? Konkretnie czas np szkoły podstawowej? a może i przedszkola? Pamiętasz ile godzin siedziałeś w szkole? Jak wyglądało życie? Zachowania społeczne?
Ja doskonale pamiętam!
Pamiętam kiedy siedziałam w szkole po 7-9 h. Nauczyciele zadawali nam masę zadań i wstawało się na 7:15 do szkoły następnego dnia (dla mnie to był sadyzm sytemu). Teoretycznie kiedy miałam tyle lekcji i zadań to dzieciństwo moje powinno kręcić się szkoła/dom... System nauczył mnie już jako dziecko kombinowania żeby coś z tego życia mieć, więc odpisywałam zadania od pilniejszych dzieci niż ja. Szczerze powiedziawszy lekko ściemniałam Mamę że mam zrobione zadania, jadłam obiad i biegłam na podwórko. Potem konsekwencje były różne. Można to rozpatrywać w wielu kategoriach, ale ja nie żałuję, bo swoje dzieciństwo wspominam wspaniale! Jednak już jako dziecko miałam pewną świadomość!
Po całych tych długich, męczących, frustrujących godzinach szkolnych dzieci były rozdrażnione, niewyspane, kumulowały się w nich różne emocje! Na pewno nie był to mądry kierunek, "przegrzewania" młodych umysłów i presji! 
Pamiętam też przemoc w szkole! Przypuszczam, że miała ona wiele rozgałęzień począwszy od problemów dzieci w domu, przez męczące i frustrujące godziny w szkole, po obowiązki! Dzieci były rozdrażnione i ja to pamiętam! Nie podobało mi się to i do tej pory nie wspominam tego dobrze! Choć jak zaznaczam radziłam sobie świetnie! Jednak codziennie nienawidziłam wstawania i długiej pieszej drogi do szkoły, bałam się historii i innych zajęć, bardzo mnie to stresowało! 
Jedno co pamiętam dobre- Zachowania społeczne! Rodzice angażowali się w życie dzieci! Mieli swoje obowiązki ale i dodatkowe związane z nami!
Nie pamiętam aby kiedykolwiek moja Mama skarżyła się, że ma dwie córki i musi poświęcać im czas na odrabianie i pomoc w nauce! Pomagała mojej starszej Siostrze i pomagała mi! Były różne zadania i wymagania nauczycielskie, którym trzeba było sprostać! Od czytania książek z którymi miałam problem, więc Mama mi je czytała na głos! po pomoc przy takich rzeczach jak np. haft serwetki którego kompletnie nie ogarniałam, pracach plastycznych, matematyce, fizyce, chemii i wielu wielu więcej! Oprócz tego Rodzice udzielali się na zebraniach, organizowali z nauczycielem ogniska, wycieczki, różne inne potrzeby związane ze szkołą, przebraniami, teatrami, imprezami! Rodzice ANGAŻOWALI się i kolegowali! Wspólnie działali dla dobra dzieci!
Obecny czas to czas dzikusów! Czas ludzi mniej więcej w moim wieku, którzy uciekają od siebie i mierzą się wzajemnie pod różnymi kątami! Przede wszystkim rywalizacji i tego co ja mam i jestem lepszy/ gorszy! Nie obchodzi nikogo zachowanie społeczne i budowanie przyszłości tych wspaniałych ISTOT które nie prosiły się na świat! Budowanie wspólnego lepszego świata dla Dzieci staje się być gdzieś na 50 miejscu "obowiązków", wręcz edukacja staje się nie ważna a ważna jest PRZECHOWALNIA dzieci na kilka godzin. Wydaje mi się, że obecnie rodzina to obowiązek konieczny i męczący! Wszyscy narzekają, nie pamiętając swojego dzieciństwa! Nie angażując się! Jest trudny czas więc nasze relacje powinny być tym bardziej pełne zrozumienia, i wspólnego wsparcia, rozmów, i wspólnego działania dla DZIECI! One są przyszłością świata, wartości, które zostaną im podane lub nie, będą odbiciem naszego lekceważenia, lub lenistwa! 
Wszyscy ludzie są ze sobą ściśle powiązani wystarczy to tylko zrozumieć! Zacząć myśleć i angażować się to nie kosztuje dużo! Gonitwa za pieniądzem, lepszym gadżetem! Czy ona daje nam szczęście? Czy ona jest sensem życia? Czy sensem życia są te malutkie wyciągnięte rączki mówiące Mamusiu, Tatusiu, chodźcie się pobawić! Patrzcie tu jestem!? Zostawcie telefon, tv i komputer pobądźmy razem! Czy to nas tyle kosztuje? Czy rzeczy materialne, które są śmieciami są ważniejsze niż relacje Rodzinne i międzyludzkie? Czy inny człowiek przestał nas fascynować, bo plastik i wirtualny świat są ciekawsze?

Prawda jest taka, że życie nigdy nie będzie proste, dlatego dzięki temu że mamy możliwość myślenia, analizowania zróbmy wszystko żeby Świat dla naszych Dzieci był lepszy! Może warto zacząć od uśmiechu do nieznajomej osoby?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami!! Nasze piękne buciki znajdziecie w sklepie internetowym CCC ,a teraz pojawiło dużo pięknych nowości nie tylko obuwniczych!! 
Jeśli coś Wam wpadnie w oko to wykorzystajcie sobie 25%RABAT na hasło ISLUZNE25
buty Gabi
Kowbojki z nubuku0 comments:

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*