14:23 www.luznestyle.pl 4 Comments

Dekor ozdobny, płaskorzeźba

Została nam do remontu klatka schodowa na piętrze i poddaszu, ściana główna klatki schodowej jest wyłożona gresem z imitacją kamienia, doszliśmy do wniosku, żeby urozmaicić trochę płytki płaskorzeźbą z gipsu.
Chcieliśmy początkowo kupić piękny dekor w stylu kultury majańskiej, ale firma już go nie produkuje i mają tylko styl egipski, który jak dla mnie jest oklepany i po prostu mnie się nie podoba. Mało wiemy o Majach więc propozycja tamtej kolekcji była dla mnie bardzo klimatyczna. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego firma nie jest w stanie zrobić jednego zlecenia odlewu, przecież szablon muszą mieć skoro je wykonywali, po prostu bark im chęci. 
Tak wyglądała tamta której nie dostałam :
Ma ona swoją historię:  niebezpieczna scena przeciągania najeżonego cierniami sznura przez otwór w języku. Czynu tego dokonuje Pani Xoc - żona króla Yaxchilana (Tarcza Jaguar) trzymającego nad jej głową pochodnię. Rzeźba znajduje się na Nadprożu 24 z Yaxchilan. 

Kupiliśmy taką zamiast tamtej, przypomina nam naszą Suczkę;p Niestety nie jest to już to samo, nie ten klimat. No ale lubi się co się ma.Efekt końcowy z oklejonymi dookoła kaflami będzie na pewno lepszy, na razie tak to się prezentuje.

4 komentarze:

 1. Później cyknę fotki jak już wszystko będzie gotowe, najgorsze jest sprzątanie, ale dajemy rade :)

  OdpowiedzUsuń
 2. teraz też fajnie to wygląda:)

  OdpowiedzUsuń
 3. niesamowite !
  Pozdrawiam i zapraszam
  http://cherrylassie.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*