ECOSUSI

21:10 www.luznestyle.pl 0 Comments

Hej Kochani!!
Pogoda jest średnia...tzn paskudna. Wiele osób się cieszyło że nie było zimy, a ja oczywiście nie. Dlatego że mróz zabija wirusy, bakterie i roztocza. Miałam plany, że jak będzie mróz to wystawię pierzyny i moje skóry na zewnątrz. Nici z tego. 
 Tęsknię za tą pogodą, na którą kiedyś narzekałam. Człowiek zaczyna doceniać co ma jak to traci. Sto razy bardziej wolałabym mróz teraz niż ten wiatr którego się po prostu boję. Ile się słyszało przypadków śmiertelnych spowodowanych pogodą w tym roku. Jedno jest pewnie Rok Szczura Metalu zaczął się fatalnie dosłownie jak metal. Jest zimny i bezduszny. 
Przypuszczam że po wydarzeniach jakie mają miejsce obecnie świat nie będzie już taki sam. Zmieni się zaufanie do ludzi, do systemu. Choć również wiem że ludzie mają krótką pamięć. 
Obawiam się że wszystko się rozwali! 

Coś czuję że w tym roku nie tylko będzie walka z koronowirusem, grypami ale również z plagą kleszczy i insektów...już się boję, jeśli oczywiście tego dożyję...
Póki co strach się bać przyszłości. Żyjemy z dnia na dzień w obawie o jutro.

Media z każdej strony nas straszą i oczywiście trudno się nie martwić mając Rodzinę i zobowiązania. Zwykły "szarak" jest jak pył nieistotny dla świata, czy systemu. Póki żyjemy i płacimy haracze coś znaczymy, ale jak tylko coś się stanie stajemy się ścierwem których inni się brzydzą. Szczere ale prawdziwe niestety.  Kto chce trafić do umieralni? a kto chce być później wytykany palcem że kogoś zaraził? Ludzie nie mają wytłumaczeń dla innych w sytuacjach ekstremalnych. 
 Znając mentalność ludzką w sytuacjach kryzysowych wychodzi kto jest człowiekiem a kto bydlęciem! Albo ładniej drapieżnikiem...
Przykro mi że piszę takie rzeczy ale na tą chwilę nie mam optymistycznego nastawienia, choć niby z natury nie jestem malkontentem. Tak jednak mają realiści. 

Jeżeli się będę mylić a mam tylko taką cichą nadzieję to byłoby super, ale wiem że życie jest bardziej złożone. 
Lampka kontrolna u mnie jest włączona na czerwono! i mam teraz ogromny strach w sobie. Modlę się o mądrość ludzką i rozwagę teraz, nie tylko ze względu na tego konkretnego wirusa, ale ogólne choroby, aby chorzy ludzie jednak kurowali się w izolacji od innych. 
Sama doskonale pamiętam gdy chodziłam do szkoły, gdy dziecko było przeziębione to musiało iść się uczyć, to był efekt domina. Teraz czasy się zmieniły dają nam wybór, żeby nie rozsiewać chorób i nie zarażać innych, tylko czy indywidualna inteligencja człowieka zwycięży?

Przepraszam za ten dziwny wpis, mam jednak nadzieję że niebawem będę miała lepsze nastawienie, ale jakoś to wszystko mnie teraz dusi. 

Ja zostaje w domu, nie szwendam się po sklepach, ani innych miejscach w skupiskach, jeśli wychodzę to tylko na ogród lub z dala od większych grup ludzi na spacer z psem.  To mój wybór, lepiej nie kusić losu...

Trzymajcie się Kochani w zdrowiu! Pamiętajcie o Rodzicach których trzeba chronić! Pilnujmy i troszczmy się o dzieci. Walczmy o to aby być, ale jak inteligentny człowiek a nie zwierzę!

Torebka ECOSUSI0 comments:

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*