Pink no more

10:23 www.luznestyle.pl 2 Comments

Witajcie w nowym roku, tak już oficjalnie, mimo że już kilkanaście dni minęło, to ja jednak czasu na pisanie nie mam. Mam ambitne plany zabrać się za bloga, ale ciągle coś mi wyskakuje. Cieszę się jednak, bo czuje się potrzebna światu i mam misję do wykonania ;)

Czasem zastanawiam się z perspektywy bycia człowiekiem, dlaczego ludzki umysł częściej wspomina złych ludzi? Dlaczego zazwyczaj nasze mózgi koncentrują się na złych zdarzeniach wypierając te dobre? Dlaczego częściej do tych wspomnień wracamy? Wspomnienia o złych ludziach i zdarzeniach są jak zaraza... niszczą nas.

Dlaczego nie wspominamy ludzi, tych dobrych? Tych co uczynili wiele dobrego dla zwykłych ludzi, świata, czy ludzkości?
Częściej kręci się filmy, mówi się o zbrodniarzach, a rzadziej o ludziach, którym zawdzięczamy dużo więcej. Na szali ludzkiego postępowania bardziej liczy się piętno, zbrodnia, ta czarna strona charakteru, ją lepiej zapamiętujemy niż wdzięczność, postęp czy pomoc.

Tak pomyśl sam w sobie. Czy często wspominasz tych co Cię skrzywdzili? Widzisz ich twarze? Za pewnie widzisz je wyraźne, a jak myślisz o dobrym człowieku, który odszedł z Twojego życia (na zawsze, bądź się przeniósł na inny koniec świata), czy pamiętasz jego kolor oczu? Owal twarzy kolor włosów?

To jakby człowiek wynosił na piedestał zbrodniarzy, wspominając ich! Nie lepiej zapomnieć? Jeśli tak często o nich mówimy to ich gloryfikujemy, podtrzymujemy pamięć o tym co strasznego uczynili!
Tego akurat nie potrafię zrozumieć.
Ktoś będzie mi mówił! po to aby pamiętać! Po to aby nie popełniać tych zbrodni...
Heh to raczej dobra inspiracja dla chorych umysłów, do udoskonalania tego co złe! Nawet do tego aby ze zła robić biznes!

Chyba finalnie dochodzę do wniosku, że fascynacja patologią to chyba taki drzemiący w człowieku zły instynkt drapieżcy. Niczym się nie różnimy od zwierząt, ba jesteśmy gorsi. Knujemy, podburzamy, kradniemy, jesteśmy falszywi! Budujemy po to aby niszczyć!

Co by się stało gdybyśmy nie pamiętali tego złego? Świat byłby czystszy! Mniej brutalny ludzkość by odetchnęła. Ciągle czujemy presję, kombinowania.

Czasem warto aby każdy człowiek tak w głębi siebie pomyślał jakim jest człowiekiem, w jaki sposób krzywdzi innego. Czy dobrze się z tym czuje?

Zostawiając Was z tym wszystkim żegnam się i do następnego sklikania
Pa!2 komentarze:

 1. Wspominanie złego, złych ludzi to chyba instynkt samozachowawczy, cos jak zabezpieczanie sie przed podobnymi zdarzeniami. Wystrzeganie sie złego to szansa na przetrwanie.
  Masz piekne kozaki i pięknie wygladasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :* . Chyba coś w tym jest, sami sobie nie zdajemy sprawy jak wiele w nas pierwotnych zachowań...

   Usuń

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć, jeśli chcesz je wykorzystać to najpierw mnie o to spytaj!

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jeśli masz ciekawą opinię na dany temat lub chcesz o coś spytać, albo po prostu chcesz pogadać, chętnie poczytam i odpowiem ;) Miłego dnia życzę.
Pozdrawiam Maya :*